Od trzech lat udaje się w naszej parafii pielgrzymować do różnych ciekawych sanktuariów. Byliśmy już w Częstochowie i Licheniu. W tym roku z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka Jubileuszu Miłosierdzia udaliśmy się do Krakowa. Wyruszyliśmy o godz. 7.00, by o 10 znaleźć się w Centrum Św. Jana Pawła II, które znajduje się w Krakowie – Łagiewnikach. Najpierw odwiedziliśmy muzeum św. Jana Pawła II, w którym nie brakowało wielu cennych rekwizytów. Potem piękną bazylikę (w jednej z kaplic wystawiona była sutanna papieża z zamachu z 1981 r.)  wraz podziemną kaplicą podziemną. Tam uczestniczyliśmy we mszy św. Następnym miejscem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które znajdowało się niecały kilometr od Centrum św. Jana Pawła II.

uczestnicy

Zaczęliśmy od kaplicy klasztornej, w której znajdują się relikwie św. Siostry Faustyny, potem modlitwa w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Następnie daliśmy sobie trochę czasu wolnego na prywatne zwiedzanie, małe zakupy, czy na wejście na wieżę.

lagiewniki

Po powrocie do autokaru wyruszyliśmy na stare miasto. Zaczęliśmy od Wawelu, niestety nie udało nam się wejść do katedry wawelskiej. Potem już indywidualnie pospacerowaliśmy na krakowski rynek.Był to ekspresowe zwiedzanie 🙂 , posiłek, a także na zakup pamiątek.

Do Pomorzowic wróciliśmy o godz. 21.00. Myślę, że pielgrzymka była udana, wszyscy byli zadowoleni. Mam nadzieję, że czas spędzony szczególnie w sanktuarium św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego pomoże nam stawać się lepszymi chrześcijanami i ludźmi.