W niedzielę 23 października w Pomorzowiczkach odbył się odpust św. Jana Pawła II, połączony z wprowadzeniem relikwii patrona budowanej świątyni.

Uroczystości zaczęły się od przywiezienia relikwii Świętego Patrona z kościoła parafialnego. Otrzymaliśmy je tydzień wcześniej od samego kardynała Stanisława Dziwisza. Przed godz. 12.00 mieszkańcy Pomorzowiczek i przybyli goście zgromadzili się przed wejściem do kościoła. Po przybyciu delegacji z relikwiami uroczyście, śpiewając barkę, weszliśmy do świątyni. Po tym rozpoczęła się msza św. której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. Grzegorz Bławicki – wikary z Głubczyc. Pod koniec mszy św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, przy którym odmówiliśmy litanię do Naszego Świętego. Po uroczystym błogosławieństwie każdy miał możliwość ucałowania relikwii.odpust

Cieszyć może fakt, że tak blisko siebie mamy Naszego Papieża. Ale warto się zastanowić, czy tylko o to chodzi, byśmy mogli pochwalić się, że w naszej parafii mamy relikwie św. Jana Pawła II, byśmy wskazując palcem na kościół w Pomorzowiczkach mogli powiedzieć: On tam jest ? Niech będzie to dla nas motywacją, by zacząć żyć tak jak nauczał św. Papież, by iść do Chrystusa tymi ścieżkami, które On wskazywał.

Okazją by spotkać się bliżej z naszym Świętym i Jego nauczaniem będą msze św. odprawiane w każdy III czwartek miesiąca. Będzie to okazja by przypomnieć sobie Jego nauczanie. Każda msza św. będzie zakończona krótkim nabożeństwem i okazją do ucałowania relikwii. Msza św. będzie sprawowana w intencjach przez nas złożonych i zapisanych na karteczkach.

Św. Janie Pawle II – Módl się za nami.